Šilumos siurblių pajungimas

 

 ŠILUMOS SIURBLIŲ PAJUNGIMAS

   Pasirenkant šildymo sistemą reikia įsivertinti kokia energijos rušis jums tinkamiausia. Jeigu gamtiniu dujų nėra arba jas per brangu įsivesti, o su kietu kuru jus nenorite arba neturite laiko kurenti, tinkamiausias sprendimas šilumos siurblys. Šilumos siurblys jus išvaduos nuo kieto kuro ruošimo, sandėliavimo. Nebus dulkių, suodžių. Nereikės dažnai lankytis katilinėje papildant katilą kuru. Šildymo sistema pajungus šilumos siurblį bus pilnai automatizuota, profilaktinis aptarnavimas tokios sistemos minimalus. Tereikės prieš šildymo sezoną patikrinti cirkuliaciniu siurblių filtrus ir šilumos siurblio išgarintojo švarumą. Šildymo sistema su šilumos siurbliu, tai visiškai ekologiška sistema.

Žemos temperatūros šilumos srautas gali būti padidintas iki naudingos aukštos temperatūros , naudojant šilumos siurblį. Tarp įvairių šilumos siurblių labiausiai paplitęs mechaninis šilumos siurblys. Jo veikimo principas grindžiamas "šaltnešio" suspaudimu ir išplėtimu. Šilumos siurblyje yra keturi pagrindiniai komponentai: garintuvas, kompresorius, kondensatorius ir išplėtimo vožtuvas. Šaltnešis yra darbinis skystis, kuris praeina per visus šiuos komponentus. Garintuve šiluma gaunama iš šilumos šaltinio. Kondensatoriuje ši šiluma pakeliama iki aukštesnės temperatūros ir tiekiama vartotojui. Elektrinė energija reikalinga kompresoriaus valdymui, o ši energija pridedama prie kondensatoriuje esančios šilumos. Šilumos siurblio efektyvumą žymi jo COP (eksploatacinių savybių koeficientas), apibrėžiamas kaip šilumos siurblio tiekiamos šilumos santykis su elektros energijos kiekiu, reikalingu šilumos siurbliui valdyti.

Šilumos siurblio veikimo grindžiamas fizikine savybe, kurios skysčio virimo temperatūra didėja esant slėgiui. Mažinant slėgį, skystis išgaruoja mažomis temperatūromis, o dėl padidėjusio slėgio susidaro aukšta virimo temperatūra. Esant žemam slėgiui ir temperatūrai, garintuvas išgarinamas. Tam reikalinga energija yra šilumos srautas. Kompresorius padidina garų slėgį. Garai kondensuojami esant aukštam slėgiui ir temperatūrai kondensatoriaus viduje. Kondensacijos metu išsiskiria šiluma: naudingas energijos šaltinis. Skystas šaldymo agentas transportuojamas į išsiplėtimo įtaisą, kuris mažina slėgį. Žemos temperatūros, žemo slėgio šaldymo agentas patenka į garintuvą: prasideda dar vienas ciklas.

   Renkantis šilumos siurblį vėlgi reikia įsivertinti koki šilumos siurblį jus galite pajungti.

Šilumos siurbliui gruintas-vanduo reikalingas nemažas skypas kuriame reikia patalpinti horizontalu kolektorių. Tai didelė apimtis žemės darbų, kurie išbrangina įrengimo kaštus.

 Šilumos siurbliui vanduo-vanduo reikalingas vandens telkinys, kuriame galima būtų patalpinti horizontalu kolektorių. Praktiškai neteko matyti projektų, kuriuose namas būtų taip arti vandens telkinio, kad apsimokėtų montuoti jame horizontalu kolektorių. Galima vandenį imti iš gręžinio, bet tai brangu ir techniškai sudėtinga.

 Taigi patogiausia ir mažiausius įrengimo kaštus turi šildymo sistema su šilumos siurbliu oras-vanduo. Šilumos siurblį galima integruoti į bet kokia šildymo sistemą, kieto kuro, granuline ar dujine. Labiausiai dėl ko žmonės abejoja rinkdamiesi šilumos siurblį, tai dėl jo efektyvumo prie žemu temperatūrų. Mūsų siūlomuose šilumos siurbliuose sumontuotas COPELAND EVI kompresorius, kuris užtikrina šilumos siurblio darbą be papildomos elektros energijos net prie-25 laipsnių šalčio.